Portakalını açmıyorsa evde otursun

” Benim ödülüm olmaz çünkü portakalı açmıyorum” diyen Ayşe Şuleye ,Hande Ataizi cevap verdi.Portakalını açmıyorsa evde otursun
” Benim ödülüm olmaz çünkü portakalı açmıyorum” diyen Ayşe Şuleye ,Hande Ataizi cevap verdi.

Hande Ataizinin fotoğrafları için tıklayın…
Ayşe Şule Bilgiçin fotoğrafları için tıklayınız…

“Gönül Salıncağı” dizisinin senaristi ve başrol oyuncusu Ayşe Şule Bilgiç, “Oyuncuyum, her şeyi yaparım” fikrine sıcak bakmadığını açıkladı. Cüretkar sahnelerde rol alanların Altın Portakal kazanabildiğini ileri süren Bilgiç, “Altın Portakal kazanmış birçok oyuncu göğüslerini açtı. Benim ise asla bir Portakal’ım olmayacak, çünkü portakallarımı açmıyorum” dedi. Bu sözlere ilk tepki “Mum Kokulu Kadınlar” filmiyle Altın Portakal kazanan Hande Ataizi’den geldi:

“Çıplaklık mevzusu yani tabular, oyunculuğa tamamen ters bir şey. Çünkü hocamız Yıldız Kenter bize ’bunları mevzu yapıyorsanız oyuncu olmayın gidin ev hanımı olun’ derdi. 4 yıl konservatuar eğitimimiz boyunca her şeyi Yıldız Hoca’dan öğrendik. Ona göre senaryo neyi gerektiriyorsa onu yapacaksınız. ’Bunu yapmam, ben soyunmam, bunları şimdiden tabu haline getiriyorsanız bu işi yapmayın, başka meslek seçin’ derdi. Ayrıca Altın Portakal bir yeri açmakla verilmiyor yani. Buna bağlı bir şey değil. Kimseye jest olsun diye verilmiyor. Orada bir jüri var. O ödülü verenler ’bu kız çok cesurmuş, göğsünü açmış, soyunmuş’ mantığıyla vermiyor. Böyle bir şeyin düşünülmesi komedi. O zaman herkese benden portakal!”
http://www.hurriyet.com.tr

Advertisements