Yılbaşında Hilton’da DJ parti var

25 yıldır Hilton ile birlikte otelcilik sektöründe bulunan Hilton İstanbul Yiyecek ve İçecek Operasyon Müdürü Hasan Sabuncu’dan yılbaşı öncesinde tüyolar aldık. Sabuncu, yılbaşında “Nereye gidelim” diye düşünenlere, henüz plan yapamamış olanlara Hilton İstanbul’daki DJ partisini öneriyor.Yılbaşında Hilton’da DJ parti var
25 yıldır Hilton ile birlikte otelcilik sektöründe bulunan Hilton İstanbul Yiyecek ve İçecek Operasyon Müdürü Hasan Sabuncu’dan yılbaşı öncesinde tüyolar aldık. Sabuncu, yılbaşında “Nereye gidelim” diye düşünenlere, henüz plan yapamamış olanlara Hilton İstanbul’daki DJ partisini öneriyor.

Kurban Bayramı’yla yılbaşı arasında çok az zaman var. Şu anki talep nasıl? İnsanlar eğlenmek için yılbaşını mı bekliyor, yoksa eğlence bayramda mı start alacak? -Ramazan Bayramı’na kıyasla Kurban Bayramı’nda eğlenceye olan talep daha az. Çünkü insanlar coşkuyla yılbaşını bekliyor. Yılbaşı organizasyonlarına yoğun talep var.n Halkımızın yılbaşı eğlencesi için planlı hareket etmesi yeni bir anlayışın oluştuğunu mu gösteriyor?-Halkımız son anda karar vermek yerine, sosyal durumlarını göz önüne alarak planlı hareket etmeyi tercih ediyor. Planlı eğlence, yaşamın bir parçası oldu artık. İnsanlar seyahat, eğlence, yemek gibi aktiviteler düşünüyorsa en iyiyi alabilmek adına iyi düşünülmüş planları tercih etmeye başladılar.

n Özel günlerdeki etkinlikler için nasıl bir hazırlık süreci geçiriyorsunuz?-Turizm ve eğlence sektöründe özellikle önemli günlerde hem operasyon hem de yönetim adına daha da coşkuyla hazırlanıyoruz. Her kesimden insanların ne tarz eğlenceden hoşlandıklarını hesap ederek, onları mutlu edecek etkinlikler hazırlıyoruz. İnsanların yoğun iş ortamı, öğrencilerin okul dönemlerinin sonu, daha üst yaş gruplarını da evlerinde yaşadıkları monoton hayatın dışına çıkarıp gençliklerinde veya orta yaşlarında yaşadıkları hayatlarını burada tekrar geçirmelerini hedefliyoruz. Oyunlar, etkinlikler ve yemekler düzenleyerek misafirlerimizin memnun ayrılmalarını sağlıyoruz. Otel içindeki dekorasyon, sağlık merkezindeki aktiviteler, çocuklar için animasyon grupları, kapıdan girdikleri anda karşılaştıkları sürprizler, müşterilerimizin kafalarını boşaltıp zinde kalmaları adına etkili oluyor. Evimize gelen misafirlere gösterdiğimiz önemi, oteldeki misafirlerimize de gösteriyoruz.n Bu Türk misafirperverliğinden yılbaşında yararlanmak müşterilerinize ne kadara mál oluyor?- Konaklamalı olan paketlerimizde misafirlerimiz kaldıkları odaya göre girişte imzalarını atıyorlar ve yılbaşı etkinliklerimize ekstra bir ücret ödemeden katılabiliyor, ayrılana kadar başka hiçbir masraf yapmıyorlar. Böyle bir paket iki kişi olarak 450 euro’dan başlıyor. Konaklamak istemeyenler için de farklı paketler var. Loby Lounge’da verandayı da içine alan büyük bir club parti yapacağız. Partinin ana konsepti ateş ve dans. Salonun tamamı özel dekorasyonla kapatılacak. Her tarafta alev dansı gösterileri olacak. Murat Uncuoğlu ve Cem Salman gibi Türkiye’nin en önemli DJ’leri bizimle birlikte olacak. Gençlerin de katılacağı bu etkinlikte özel şov mutfakları olacak. Salonun ortasında yapılacak yemekler, hemen oradaki misafirlerimize ikram edilecek. Program sabaha kadar devam edecek. “Kendinizi toparlayın” konseptimiz de var. Partinin giriş ücreti 250 YTL. Orta yaş grubu için “Aile ve dostlarınızı beraber eğlendirin” dediğimiz bir konseptimiz var. Bosphorus Teras’ta yapılacak bu etkinlikte 150 çeşit yemekten oluşan bir açık büfemiz, büyük bir orkestra ile hizmet verecek. Yine tüm içecekler fiyata dahil. “Aileniz ve arkadaşlarınızı getirin” konseptimizde ise vals grubu var. Sekiz kişilik büyük bir orkestra ve sonrasında DJ performansı bulunuyor. Benim de dahil olacağım özel bir organizasyon daha var. Muhteşem bir manzarada kokteylin ardından misafirlerimizi sürpriz dekorasyon ile hazırlanmış yemek salonuna alacağız. 23.00’ten itibaren misafirlerimiz ellerinde teflerle müziğin içine dahil olacaklar. n Röportaj: Sinem VURAL

YENİ YILA GÜVENLİ BİR ORTAMDA GİRİN

n Diyelim ki yılbaşı gecesi için ayırdığınız etkinliklerden birine rezervasyon yaptırdım. Bu hizmete bir oda dahil olacak mı gecenin ilerleyen vakitlerinde?- Oda konaklama paketleri 450 euro’dan başlıyor. Bu eğlenceyi kişi başı içine alan bir paket. Loby Lounge ve Bosphorus Teras’taki etkinlikler her şey dahil 250 YTL, The Roof’daki etkinlik ise 350 YTL yine, her şey dahil. Bunlara konaklamalar dahil değil. Gece sonunda konaklama yapmak isteyenlere de elbette alternatifler sunarız. Boğaz manzaralı muhteşem bir odada kalmak istiyorlarsa şimdiden rezervasyonlarını yaptırmalarında yarar var.n Otelin içerisinde bir DJ parti yapmak zor bir karar değil mi?- DJ partilerine 40-50 yaş grubu “Başım ağrır gitmemeyim” derler. Ancak cumartesi günü gittiğim bir DJ partisi benim de bu konudaki fikrimi değiştirdi. Büyük bir orkestranın vermiş olduğu hazdan daha büyük bir haz aldım. Böyle bir kararı otel olarak da ilk defa alıyoruz. Bu tür eğlencelerin sadece dışarıda değil, otellerin güvenli ortamı içerisinde de yapılabileceğini göstermek istiyoruz. Yediğini, içtiğini bilen kaliteli kitlenin doğru adresinin oteller olduğunu bildiğim için böyle bir karar verdik.

n The Roof’un ve Bosphorus’un farkı nedir?- The Roof’daki eğlenceye 20 yıldır sürekli gelen müdavimleri var. Kalitesi belirlenmiş, 2003-04-05-06’da sürekliliği olan kalite ödüllerini toplayan ödüllü bir restoran. Bosphorus da kalitesi bilinen, insanlar tarafından kanıksanmış bir mekan.n Yılbaşından sonra yenilikler var mı?- Hilton sürekli kendini yeniliyor. Uluslararası festivallere başlıyoruz. Sevgililer gününden sonra Şubat ayının 20’sinden itibaren Macar Yemekleri Festivali başlayacak ve 10 gün sürecek. Otel 2008’de bomba gibi işlerle insanların karşılarında olacak. 2008-09 yılında şehir anlamında İstanbul çok yoğun. Kongreler ve seminerler var. Şehrin kalbinde olmamız da bizim için büyük bir avantaj.

http://www.hurriyet.com.tr

Advertisements